آموزش ارسال مطلب و ویرایش آن در وردپرس

درود،

با جلسه سوم مدرسه وردپرس در خدمت شما هستیم .موضوع این جلسه آموزش ارسال مطلب و ویرایش آن در وردپرس میباشد. ما در این جلسه بطور کامل درمورد بخش نوشته ها در پنل مدیریت وردپرس توضیح میدهیم.

پس از ورود به پنل مدیریت وردپرس خود با بخشی به نام نوشته ها مواجه خواهید شد ، این بخش برای مدیریت ، ارسال ، ویرایش و دسته بندی نوشته ها و مطالب شما میباشد که با ورود به آن صفحه بالا را مشاهده خواهید کرد.

بخش نوشته ها از سه زیرمجموعه همه ی نوشته ها ، افزودن نوشته ، دسته ها و برچسب ها تشکیل شده است که در ادامه به آموزش استفاده از بخش افزودن نوشته جهت ارسال مطلب شما خواهیم پرداخت.

مرجله یک: عنوان مطلب شما و ویرایشگر

ابتدا از بخش افزودن نوشته شروع میکنیم. با کلیک بر روی افزودن نوشته تازه صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

در بالای صفحه کادری را مشاهده میکنید که در آن “عنوان را اینجا وارد کنید” نوشته شده است. شما بایستی در این بخش عنوان پست یا مطلبتان را وارد نمایید.

در قسمت پایین آن ، ویرایشگر متنی را مشاهده میکنید که این قسمت برای وارد کردن مطالب شما میباشد که بطور کامل درمورد آن توضیح میدهیم:

نوار ابزار قسمت نوشته شما:

(تغییر نوار ابزار): باکلیک بر روی این ایکون نوار ابزار شما به شکل زیر تغییر خواهد کرد.

اگر با Word کار کرده باشید قسمت هایی مثل B : زخیم کردن نوشته و … مانند نرم افزار Word هستند .در این مطلب به توضیح برخی از امکنات این نوار ابزار میپردازیم.
تایپ بند بطور پیشفرض برای این منو انتخاب شده ، که برای نوشتن خود مطالب عادی شما میباشد.

گاهی اوقات شاید قصد داشته باشید که سرفصل های مطلب خود را بزرگ تر و ضخیم تر از دیگر نوشته های مطلب شما باشد برای اینکار متن مورد نظر را انتخاب کرده و از طریق این منو یک نوع تیتر را انتخاب نمایید که در اندازه های مختلف میباشد.

 

 

قسمت بعدی که قصد معرفی آن را داریم بصورت ایکون  در نوار ابزار نمایش داده شده است. اگر موس خود را بر روی این ابزار ببرید متن “گذاشتن واژه بیشتر” برای شما نمایش داده میشود.

شاید در وبلاگ ها و یا دیگر سایت ها در پایین هر مطلب در صفحه اصلی سایت گزینه ای بنام ادامه مطلب مشاهده کرده باشید ، درواقع این ابزار به این منظور است که شما قسمت هایی از پست را بعنوان ادامه مطلب قرار بدهید و تنها قسمت خلاصه ای از مطلب شما در صفحه اصلی نماییش داده خواهد شد و کاربر برای دسترسی به بقیه مطالب باید بر روی ادامه مطلب کلیک کند.

بعنوان نمونه تصویر زیر را مشاهده کنید:

مرحله دوم: افزودن پروندههای چند رسانه ای

در بالای منوی ابزار ویرایشگر گزینه ای را به نام افزودن پیوند چندرسانه ای را مشاهده مینمایید.

اپلود تصویر در نوشته وردپرس

با کلیک بر روی آن صفحه ای مطابق تصویر زیر برای شما باز میشود.

برای انتخاب فایلی که قصد آپلود آن را دارید بر روی گزینش پرونده هاکلیک کنید. پس انتخاب و آپلودشدن آن به صفحه کتابخانه پرونده های چندرسانه ای هدایت خواهید شد.

فایل مدنظر را انتخاب کرده (فایل های اپلودشده بصورت پیشفرض اینتخاب شده اند) سپس بر روی گذاشتن در نوشته کلیک کنید.

عکس شما مانند تصویر زیر در ویرایشگر قرار خواهد گرفت.

با کلیک کردن بر روی عکس یکسری گزینه بالای آن برای شما نشان داده خواهد شد که با استفاده از آن ها میتوانید موقعیت مکانی و یا اندازه تصویر خود را تغییر دهید.

مرحله سوم: دسته بندی مطلب و افزودن برچسب

و اما مجموعه قسمت های دسته ها، برچسب ها و تصویر شاخص که در سمت چت ویرایشگر شما قرار دارد.

دسته ها: این قسمت برای دسته بندی مطالب شما باتوجه به دسته هایی که ایجاد کرده اید میباشد.برای مثال دسته بندی یک سایت خبری را درنظر بگیرید: سیاسی، مذهبی و…

برچسب ها:برچسب ها به عبارتی دیگر کلمات کلیدی(Keywords) مطالب شما میباشند. که بایستی آنها را باتوجه به مطالب خود وارد کنید.

تصویر شاخص: تصویری است که برای مطلب شما بعنوان تصویر اصلی و شاخص مطلب شما نمایش داده میشود.

مرحله چهارم: ارسال و انتشار نوشته شما

این بخش که در اولین قسمت در منو های سمت چپ میباشد بخش نهایی است که ما با اون سروکار داریم.

اگر مطلب شما ناقص میباشد و قصد دارید آن را بعدا کامل کنید میتوانید آن را بعنوان یک پیش نویس با کلیک بر روی ذخیره پیش نویس ،ذخیره نمایید.

درصورتی که مطلب شما کامل است برای انتشار و نمایش آن در سایت خود بر روی دکمه آبی انتشار کلیک نمایید.

سعی شد تا جایی که امکان داره این مطلب را جامع و کامل منتشر کنیم.

موفق و سربلند باشید.

امتیازدهی به این مطلب
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =