آموزش کار با File Manager در cPanel

درود،

موضوع جلسه امروز ما “آموزش کار با File Manager در cPanel” میباشد. با ما همراه باشید.

کاربرد File Manager چیست؟! همانطور که از اسم این ابزار مشخص است برای مدیریت فایل های وبسایت شما استفاده میشوند. شما میتوانید بجای FTP از این قسمت برای مدیریت فایل های خود استفاده کنید.

برای ورود به فایل منیجیر در cPanel، ابتدا وارد cPanel خود شوید(آموزش ورود به cPanel) سپس در قسمت Files بر روی File Manager کلیک کنید.

سپس به صفحه فایل منیجر هدایت خواهید شد.

 

حال به معرفی بخش های مختلف File Manager میپردازیم.

در اولین قسمت، ابزاری برای جستجو در فایل های هاست شما قرار گرفته است. همچنین در کنار آن گزینه ای به نام Settings را مشاهده میکنید با کلیک بر روی آن پنجره ای مانند تصویر زیر برای شما باز میشود.

در قسمت اول این بخش میتوانید انتخاب کنید زمانی که فایل منیجیر خود را باز میکنید کدام مسیر بصورت پیش فرض برای شما باز شود.

Home Directory: قسمتی که تمامی پوشه ها و فایل های شما قرار دارد.در واقع صفحه ای که شما درحال حاضر cPanel خود را باز کرده اید و در آن هستید همان Home Directory شما است.

 در پایین این پنجره دو چک باکس قرار دارد:
برای مشاهده فایل های مخفی تیک Show Hidden Files (dotfiles) را بزنید. برای مثال اگر میخواهید فایل .htaccess مشاهده و ویرایش کنید باید تیک این قسمت را بزنید.
در قسمت بعدی یک نوار ابزار قرار گرفته که اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید میتوانید به راحتی با آن کار کنید. به هر حال به معرفی این ابزار ها میپردازیم:
File+: ایجاد یک فایل جدید.
Folder+:ایجاد یک پوشه جدید.
Copy:کپی کردن فایل های انتخاب شده.
Upload:اپلود فایل.
Download:دانلود فایل های انتخاب شده.
Delete:حذف فایل های انتخاب شده.
Restore:ریستور
Rename:تغییر نام فایل انتخاب شده.
Edit:ویرایش کد های فایل انتخاب شد.
HTML Editor:ویرایش فایل انتخاب شده در یک ادیتور متن.
Permissions:تغییر دسترسی های فایل انتخاب شده.
View:نمایش فایل انتخاب شده.
Extract: باز کردن یک فایل فشرده شده مانند فایل هایی با پسوند: zip.
Compress:فشرده کردن فایل(های) انتخاب شده.
در منوی ابزاری بعدی نیاز چندانی به توضیح ندارد. اگر کمی با آنها کار کنید کاربرد آنها را نیز متوجه خواهید شد. شاید در این منو ابزاری که خیلی به آن نیاز داشته باشید ابزار Select All باشد که توسط آن تمامی فایل های که پوشه ای که در آن قرار دارید انتخاب میشوند.
توضیحات تکمیلی: اگر فایل هایی که آپلود میکنید در صفحه اصلی سایت شما نمایش داده شوند فایل های خود را بایستی در پوشه public_html آپلود کنید.
برای مثال اگر فایل های خود را در پوشه test در پوشه public_html آپلود کنید فایل هایی که شما میخواهید نمایش داده شوند در آدرس example.com/test نمایش داده خواهند شد.
همچنین با راست کلیک کردن با بر روی هر فایلی یک سری گزینه نمایش داده میشود که در موارد بالا به
کاربر آنها اشاره کردیم.(درواقع مشابه ابزار منوی بالایی هستند)
موفق و پیروز باشید.
امتیازدهی به این مطلب
[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =