وردپرس همچنان در حال کسب محبوبیت بیشتر

درود،

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان و استفاده تقریبا ۷۵ ملیون وبسایت از این اسکریپت.

طبق آخرین آمار ها بیش از ۴۰۹ میلیون کاربر بیش از ۲۳ بیلیون صفحه در هر ماه بازدید میکنند و این کاربران بیش از ۷۰ میلیون مطلب و ۴۶ میلیون نظر را هر ماه ثبت مکنند.

اگر به امار محبوبیت سیستم های مدیریت محتوا در بین کل وبسایت های اینترنت در وبسایت builtwith نگاهی بیندازیم متوجه میشویم که ۲-۳% نسبت به چند ماه گذشته وردپرس رشد داشته است.

طبق این جدول در کل اینترنت ، ۵۲% کاربران از سرویس مدیریت محتوای(cms) وردپرس استفاده مینمایند. اگر به آمار سایت گوگل ترندز نیز در مقایسه سه سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، جوملا ، دروپال و بلاگر نگاهی کنیم فاصله برتری وردپرس را از سال ۲۰۱۰ میتوانیم مشاهده کنیم.

در عکس بالا همچنین میتوانید اوج محبوبیت این وردپرس را در سال ۲۰۱۴ ببینیم. گرچه در سال ۲۰۱۷ هنوز این محبوبیت مانند سال های ۲۰۱۴ و ما قبل نبوده اما همچنان سیستم های مدیریت محتوای دیگر در حال افت و وردپرس دارای محبوبیت بیشتر میباشد.

یک سری امار دیگر که شاید شنیدن آنها برای شما جالب باشد:

در سایت wordpress.com هر ۱ ثانیه ۶ پست منشتر میشود

در سایت wordpress.com هر ۱ ثانیه، ۶ پست و در هر دقیقه ۳۴۲ پست و در یک روز بیشتر ۲۰ هزار پست منشتر میشود.

۲۹ هزار پلاگین برای وردپرس

بدون شک یکی از ویژگی هایی که این سیستم مدیریت محتوا را از دیگر سیستم های مدیریت محتوا محبوب تر و بهتر میسازد، دارا بودن پلاگین های زیاد میباشد. امروز شما متوانید سایت وردپرسی خود را به اکثر امکانات مد نظر خود با کمک پلاگین ها مجهز سازید. شاید روزی برسد که این جمله را در میان جامعه استفاده کنندگان وردپرس میشونید: “برای آن هم پلاگینی هست”.

وردپرس ۴۶ میلیون بار از سایت wordpress.org دانلود شده است

وردپرس تا ماه جولای ۲۰۱۳، ۴۶ میلیون بار دانلود شده است. که متوان گفت ۱۰۰ دانلود در روز از سال ۲۰۰۳.

شاید شما وردپرس را بطور مستقیم از سایت wordpress.org برای بروزرسانی سایت خود دانلود نکرده باشید، اما وردپرس با یک کلیک این کار را برای شما انجام داده است.

Akismet محبوبترین پلاگین وردپرس است !

در میان ۱۹ هزار پلاگین رایگان برای وردپرس Akismet بیشترین تعداد دانلود را داشته است. شاید یکی از دلایل محبوبیت akismet این باشد که در ورژن های جدید وردپرس بصورت اتوماتیک از قبل نصب شده است.

۹۳% کاربران وردپرس از ورژن ۴ این اسکریپت استفاده میکنند

درحال حاضر ۹۳% کاربران وردپرس از ورژن ۴ ، ۳% آنها از ورژن ۳ ، ۲% آنها از ورژن ۲ و ۱% کاربران از ورژن ۱ استفاده مینمایند.

از اینکه از وردپرس استفاده میکنید، افتخار کنید. از همراهی شما متشکریم.

موفق و پیروز باشید.

امتیازدهی به این مطلب
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =