جلوگیری از شناخته شدن ایمیل به عنوان اسپم

درود،

موضوع مقاله امروز ما “جلوگیری از شناخته شدن ایمیل به عنوان اسپم” میباشد. حتما با این مشکل مواجه شده اید که ایمیل هایی که برای کاربران میفرستید به پوشه اسپم میروند و مجبوریم به آنها اعلام کنید که برای پیدا کردن ایمیلی که ارسال کردید پوشه Spam را نیز چک کنند.

امروز در این مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت.با ما همراه باشید.

دلایلی وجود دارد که میتواند باعث شود ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته شود که به بررسی آنها میپردازیم.

۱.استفاده از آدرس ایمیل جعلی

منظور استفاده از آدرس ایمیل جعلی چیست؟! اینکه شما ایمیل های جعلی از اشخاص معروف و یا شرکت های بزرگ ارسال کنید تا باعث جلب توجه کاربران خود شوید و از این کار برای دزدیدن اطلاعات شخصی آنان استفاده کنید. این ایمیل ها پس از مدت زمان کمی به عنوان اسپم شناخته خواهند شد. این کار معمولا توسط فیشر ها و اسپمر ها انجام میشود.

اگر تمایل دارید که ببینید این آدرس های جعلی چگونه ساخته و به کاربران ارسال میشود میتواند در ویدئو روبرو نمونه آن را مشاهده کنید: برای مشاهده ویدئو اینجا کلیک کنید …

روی دیگر موضوع این است که کاربران دیگر این کار را انجام دهند یعنی با ارسال ایمیل های جعلی از طرف دامنه شما اطلاعات کاربران را بدزدند. که این کار باعث میشود ایمیل های شما به عنوان اسپم شناخته شود.

در دو موضوع بعدی به راه های جلوگیری از ارسال ایمیل های جعلی از طرف دامنه شما اشاره ای میکنیم.

۲.استفاده از رکورد SPF

SPF چیست؟ برای اینکه از مورد قبل توسط فیشر ها جلوگیری کنید بایستی از رکورد SPF در دامنه خود استقاده کنید. SPF مخفف Sender Policy Framework یک سرویس یا درواقع مانند یک قانون است که مشخص میکند کدام سرور ها یا IP آدرس ها مجاز به ارسال پست الکترونیکی از طرف دامنه شما هستند.

هدف از ایجادیک رکورد SPF این است که از فرستادن ایمیل های جعلی از طرف دامنه شما جلوگیری کند.

۳.استفاده از رکورد DKIM

DKIM چیست؟ DKIM مخفف DomainKeys Identified Mail یک روش اعتبار سنجی برای شناسایی ایمیل های جعلی طراحی شده است.

این روش نیز برای جلوگیری از ارسال ایمیل توسط اسمپر ها و فیشر ها بصورت غیرمجاز از طرف دامنه شماست. در این روش نیز مانند روش بالا یک رکورد TXT و با قانونی که مشخص میکند چه سرور هایی مجاز به ارسال ایمیل بنام دامنه شما هستند، تعریف میشود.

شما میتوانید از پیشتبانی هاستینگ خود نیز درخواست کنید که دو روش بالا را بصورت یک رکورد TXT بر روی دامنه شما اعمال کنند. در آینده مقاله ای برای آموزش کاملتر این دو روش قرار خواهد گرفت.

۴.در ایمیل های خود لینک “لغو اشتراک” قرار دهید

معمولا ایمیل هایی که در آنها لینک لغو اشتراک وجود ندارک به عنوان اسپم شناخته میشوند.

حتما میپرسید چرا؟ اگر کاربران در خبرنامه سایت شما عضو شوند و اما روزی بخواهند این عضویت را لغو نمایند اگر لینک لغو اشتراکی در ایمیل شما نباشد، آنها این ایمیل را به عنوان یک ایمیل اسپم گزارش میدهند.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما در زمینه شناخته نشدن ایمیل ها به عنوان اسپم کمک کرده باشد. از همراهی شما متشکریم.

موفق و پیروز باشید.

امتیازدهی به این مطلب
[کل: 3 میانگین: 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =