‎‫آموزش ساخت پست تایپ سفارشی در وردپرس (قسمت اول)

درود بر شما همراهان وبپرداز

افراد اکثراً وردپرس را تنها یک پلتفرم وبلاگ سازی میدانند ، در صورتی که وردپرس در سال های اخیر تبدیل به یک سیستم مدیریت محتوای حرفه ای شده است . به صورت پیشفرض ، وردپرس دارای پست تایپ های معمول است . امّا با این حال ، میتوان بینهایت پست تایپ به آن اضافه کرد . در این مقاله به شما ‎‫آموزش ساخت پست تایپ سفارشی در وردپرس ( قسمت اول ) را آموزش میدهیم.

با ما در قسمت اول همراه باشید .

پست تایپ سفارشی چیست ؟

پست تایپ های سفارشی ، نوعی محتوا مانند پست ها و صفحات هستند . از هنگام تغییر وردپرس از پلتفرم وبلاگ سازی به مدیریت محتوا ، نام پست همچنان همراه آن است . یک پست در وردپرس میتواند گزینه های زیر باشد :

  • پست
  • صفحه
  • پیوست ها
  • مرور
  • منو راهبرد

شما میتوانید پست تایپ مخصوص خود را بسازید . برای مثال اگر وبسایتی در رابطه با فیلم و سریال دارید ، میتوانید یک نوع پست جهت نوشتن نقد ها بسازید . این نوع پست میتواند بخش های مخصوص و موضوعات مخصوص به خود را داشته باشد .

ساختن پست تایپ سفارشی – روش آسان

آسانترین روش برای ساخت یک پست تایپ سفارشی در وردپرس ، استفاده از پلاگین است . این روش به دلیل آسانی و امنیت به کاربران تازه کار پیشنهاد میشود . برای اینکار این پلاگین را دریافت و نصب کنید . برای آموزش نصب و فعالسازی پلاگین در وردپرس میتوانید به آموزش زیر مراجعه کنید :

آموزش نصب افزونه وردپرس

پس از فعالسازی پلاگین ، گزینه ای به نام CPT UI در نوار راهبرد مشاهده خواهید کرد .

اکنون به قسمت CPT UI > Add/Edit Post Types مراجعه کنید .

در این بخش ، شما باید قسمت های مرتبط با ساخت پست تایپ جدید را پر کنید ( در این قسمت نمیتوان از زبان فارسی استفاده کرد ) . برای مثال در قسمت Post Type Slug باید نام پست تایپ نو خود را وارد کنید . برای مثال ” movie ” . نام پست تایپ میتواند تا ۲۰ حرف باشد . در قسمت باید نام پست تایپ را بصورت جمع و صحیح بنویسید برای مثال ” Movies ” . در قسمت بعد باید نام پست تایپ را بصورت مفرد و صحیح بنویسید برای مثال ” Movie ” .

دیگر قسمت ها اختیاری هستند و نیازی به پر شدن ندارند ، امّا در صورت نیاز میتوانید قسمت های مختلف پست تایپ جدید خود را تغییر دهید ، برای مثال در قسمت Post Type Description میتوانید توضیحاتی در مورد پست تایپ خود بنویسید ، را در قسمت Menu Name یک نام برای این پست تایپ در منوی مدیران لحاظ کنید ( در این قسمت میتوان از زبان فارسی استفاده کرد ) .

قسمت اول به پایان رسید ، در قسمت بعدی به شما ساخت پست تایپ با استفاده از کد و بصورت دستی را آموزش میدهیم .

تا آموزشی دیگر ، بدرود .

امتیازدهی به این مطلب
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =