پیدا کردن ID دسته ها ، صفحات و دیگر اجزا در وردپرس

درود بر شما همراهان همیشگی وب پرداز،

شاید برای شما پیش آید که گاهی در موقعیتی قرار گیرید که به ID(شناسه) مطلب ، دسته بندی ، صفحه ، برچسب و یا شناسه کاربر نیاز پیدا کنید. امروز در مقاله “پیدا کردن ID دسته ها ، صفحات و دیگر اجزا در وردپرس” قصد داریم به شما آموزش پیدا کردن ID(شناسه) این اجزا را بدهیم. با ما همراه باشید.

ID یا شناسه در واقع یک شماره منحصر به فرد است که در دیتابیس شما برای هر جزئی ذخیره میشود.

پیدا کردن کردن ID(شناسه) پست یا برگه ها در وردپرس

در اولین قدم وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید.از منوی کناری به قسمت نوشته ها رفته یک بر روی پست مورد نظر کلیک کنید.در صفحه ویرایش همان نوشته اگر به آدرس صفحه در مرورگر وب خود نگاه کنید، بخشی از این آدرس را که بصورت Post=یک عدد است را مشاهده خواهید کرد، که درواقع همان ID مطلب شما را مشخص میکند. همانطور که در تصویر زیر مشخص کرده ایم ID این پست ۴۸ است.

یافتن ID(شناسه) برگه ها نیز به همین صورت میباشد با این تفاوت که باید از منوی کناری در پنل مدیریت وردپرس به بخش برگه ها بروید.

پیدا کردن ID(شناسه) دسته بندی و برچسب ها در وردپرس

پیدا کردن ID دسته بندی و برچسب های نیز تقریبا مشابه مورد قبل است. برای پیدا کردن ID دسته بندی ها از منوی کناری پنل مدیریت وردپرس به مسیر نوشته ها >> دسته ها بروید ، یک دسته را انتخاب کنید و بر روی ویرایش کلیک کنید.اگر به آدرس صفحه در مرورگر وب خود دقت نمایید بخشی از این آدرس را که بصورت tag_ID=یک عدد است را مشاهده خواهید کرد که درواقع همان ID دسته موردنظر را مشخص میکند.همانطور که در تصویر زیر مشخص کرده ایم ID این دسته بندی ۱۱ است.

پیدا کردن ID(شناسه) برچسب ها نیز به همین بصورت میباشد با این تفاوت که در پنل مدیریت وردپرس از طریق منوی کناری باید به مسیر نوشته ها >> برچسب ها بروید و با انتخاب برچسب مورد نظر بر روی ویرایش کلیک کنید.

پیدا کردن ID(شناسه) دیدگاه ها(نظرات) در وردپرس

برای پیدا کردن ID یک دیدگاه کافیست در پنل مدیریت وردپرس از طریق منوی کناری به قسمت دیدگاه ها بروید. سپس دیدگاه موردنظر را انتخاب و بروی ویرایش کلیک کنید.اگر به آدرس صفحه در مرورگر وب خود دقت نمایید بخشی از این آدرس را که بصورت c=یک عدد است را مشاهده خواهید کرد که درواقع همان ID دیدگاه موردنظر را مشخص میکند.همانطور که در تصویر زیر مشخص کرده ایم ID این دیدگاه، ۳ میباشد.

پیدا کردن ID(شناسه) کاربران در وردپرس

برای پیدا کردن ID یک کاربر در پنل مدیریت وردپرس از طریق منوی کناری به مسیر کاربران >> همه کاربران بروید. کاربر موردنظر خود را انتخاب و بر روی ویرایش کلیک کنید. اگر به آدرس صفحه در مرورگر وب خود دقت نمایید بخشی از این آدرس را که بصورت user_id=2 است را مشاهده خواهید کرد که درواقع همان ID کاربر موردنظر را مشخص میکند.همانطور که در تصویر زیر مشخص کرده ایم ID این کاربر، ۲ میباشد.

اگر قصد پیدا کردن ID خودتان را دارید، برای اینکار بایستی به قسمت نوشته ها >> همه نوشته ها بروید و در قسمت بالای همه نوشته های بر روی “مال من” کلیک کنید. اگر به آدرس صفحه در مرورگر وب خود دقت نمایید بخشی از این آدرس را که بصورت author=یک عدد است را مشاهده خواهید کرد که درواقع همان ID خود شما را مشخص میکند.

امیدواریم راهنمایی های لازم را در این آموزش به شما کرده باشیم.

موفق و سربلند باشید.

امتیازدهی به این مطلب
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 8 =